
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Threshold Voltage | 2.7 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Max Supply Voltage | 10 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 2 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 457
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18787
Ext.Price$0.18787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18787 | $0.18787 |
| 10 | $0.16682 | $1.66820 |
| 50 | $0.14813 | $7.40650 |
| 100 | $0.12821 | $12.82100 |
| 500 | $0.11097 | $55.48500 |
| 1000 | $0.10660 | $106.60000 |
| 3000 | $0.10241 | $307.23000 |
| 5000 | $0.09663 | $483.15000 |
